Путер од кикирики

190.00ден

• 100% природен путер од кикирики. Една состојка, многубројни придобивки

Категорија

Природен путер од кикирики со кремаста структура и многубројни здравствени придобивки. Алергени: Кикирики. Може да содржи и траги од јатки.  Совет: Добро промешајте пред употреба. Маслото на површината е природна појава затоа што не се користени додатоци. Да се чува на суво место под 25 степени.

Нутритивна вредност за/ Nutritional values per 100 g
Енергија/ Energy 663 kcal
Протеини/ Proteins 21%
Масти/ Fat 53%
Јаглехидрати/ Carb. 20%

НЕТО: 330 ГРАМА

Shopping Cart