Путер од лешник

260.00ден

• 100% природен путер од лешник
Guilty-free вкус кој никого не оставил рамнодушен.

Нема на залиха

Категорија

Природен путер од лешници со кремаста структура и многубројни здравствени придобивки. Состав: 100% печени лешници без додатоци. Алергени: Може да содржи траги од јатки. Совет: Добро промешајте пред употреба. Маслото на површината е природна појава затоа што не се користени додатоци. Да се чува на суво место под 25 степени.

Нутритивна вредност за/ Nutritional values per 100 g
Енергија/ Energy 668 kcal
Протеини/ Proteins 16%
Масти/ Fat 55,4%
Јаглехидрати/ Carb. 21.3%

НЕТО: 190 грама

Shopping Cart
X